محکومیت «پوری حسینی» به ۱۵ سال حبس

0
162

دادگاه رسیدگی به پرونده پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی آذرماه امسال در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی جواهری به صورت علنی برگزار شد.

به گزارش مشتلق، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی به اتهام تخلف در واگذاری شرکت‌ها به ۱۵ سال حبس محکوم شد.

یک منبع آگاه در گفتگو با صدا و سیما افزود: میرعلی اشرف پوری حسینی به ۱۵ سال حبس محکوم شده است.

دادگاه رسیدگی به پرونده پوری حسینی، رئیس سابق سازمان خصوصی سازی آذرماه امسال در شعبه اول دادگاه کیفری یک استان تهران و به ریاست قاضی جواهری به صورت علنی برگزار شد.

تابناک نوشت، آن طور که در کیفرخواست بیش از ۲۰۰ صفحه‌ای وی آمده است در زمان تصدی پوری حسینی بر سازمان خصوصی سازی، بخش زیادی از واگذاری‌ها بدون رعایت تشریفات قانونی انجام شده و شرکت‌ها بدون رعایت مقررات به افرادی واگذار شده که صلاحیت اداره این شرکت‌ها را نداشتند.

پوری حسینی کیست؟

میرعلی اشرف عبدالله‌پوری حسینی متولد ۱۳۴۰ در تبریز است. او نماینده استان آذربایجان شرقی از حوزهٔ انتخابیهٔ تبریز در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های سوم و ششم و همچنین رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد بود.

پوری‌حسینی در ۴ مهر ۱۳۹۲ از سوی علی طیب‌نیا، وزیر امور اقتصادی و دارایی، به جای محمدرحیم احمدوند رئیس سازمان خصوصی‌سازی و معاون وزیر اقتصاد شد.

او پیش از این نیز ریاست این سازمان را بر عهده داشت و رئیس سازمان خصوصی‌سازی از سال ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ بود.

پوری حسینی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲، رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در آذربایجان شرقی بود.

واگذاری های سازمان خصوصی سازی در زمان مدیریت او باعث شده که انتقادات شدیدی از عملکردش صورت گیرد.

واگذاری بنگاه‌هایی مانند آلومینیوم المهدی هرمزگان، آلومینیم ایران (ایرالکو)، پالایشگاه کرمانشاه، شرکت کشت و صنعت کارون خوزستان، شرکت کشت و صنعت مغان، کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه در شوش، مجتمع گوشت اردبیل و موارد دیگر از جمله اقدامات رئیس سازمان خصوصی‌سازی بوده که با حاشیه‌های بسیار زیادی همراه بوده‌است.

او در دی ما سال ۹۷ ممنوع الخروج شد و در تاریخ ۲۳ مرداد ۹۸ با دستور مقامات قضائی و با اتهام خصوصی‌سازی‌های بدون ضابطه و افسارگسیخته و واگذاری‌های رانتی به افراد خاص بازداشت شد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید