تمدید نشدن زمان اخراج تروریست‌ها در عراق

0
56

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توافق ایران و عراق برای خلع سلاح و اخراج تروریست‌ها از اقلیم کردستان، گفت: ما هیچ تمدیدی نداریم، در موقع خود براساس توافقی که کردیم اقدام خواهیم کرد.

به گزارش مشتلق، امیر «محمدرضا آشتیانی» وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توافق ایران و عراق برای خلع سلاح و اخراج تروریست‌ها از اقلیم کردستان، گفت: ما هیچ تمدیدی نداریم، در موقع خود براساس توافقی که کردیم اقدام خواهیم کرد.

وزیر دفاع در گفت‌وگو با روزنامه ایران درخصوص اقدامات صورت گرفته از طرف عراق اظهار کرد: برخی کارها انجام شده است، ما در دقیقه ۹۰ ارزیابی می‌کنیم و براساس این ارزیابی تصمیم می‌گیریم.

این در حالی است که روز دوشنبه ۲۲ شهریور ماه همزمان با اعزام یگان‌ها زرهی، توپخانه، موشکی پهپادی و بالگردی نیروی زمینی سپاه به مرزهای شمال‌غرب کشور، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با تسنیم از آغاز روند خلع سلاح و جمع کردن مقر تروریست‌ها از اقلیم کردستان عراق خبر داده و گفته بود قرار است با برچیده شدن مقر گروهک‌ها، آنها به یک اردوگاه در عمق خاک اقلیم منتقل شوند.

سردار عباس نیلفروشان معاون عملیات سپاه نیز پیش از این در گفت‌وگو با تسنیم اعلام کرده بود: ما پس از مذاکرات پی‌درپی نهایتاً با دولت مرکزی عراق و اقلیم توافق‌نامه‌ای امضا کردیم که پایان مدت اجرای آن از لحاظ زمان‌بندی و موارد توافق‌شده ۲۸ شهریور ماه است. ما به تمام مفاد توافق‌نامه نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر پایبند هستیم. انتظار داریم در مدت یادشده همان‌طور که جمهوری اسلامی ایران به عهد خود وفا کرده است طرف مقابل نیز به توافق‌نامه عمل کند، در غیر این صورت وضعیت ما به حالت قبل بازمی‌گردد و ما ناچار هستیم از منافع ملت ایران پاسداری کنیم.

رئیس جمهور همچنین در دیدار با وزیر خارجه عراق با بیان اینکه حضور گروهک‌های تروریستی در مرز مشترک یا درون خاک عراق، به هیچ وجه از سوی ایران قابل تحمل نیست، بر لزوم اجرای کامل توافقات مربوطه تأکید کرد.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید