ریزش ۲۰۰ هزار تومانی قیمت سکه

0
870
بازار طلا و سکه تهران در اولین روز از تابستان ۹۸، با ریزش قیمت‌ها نسبت به پایان بهار ۹۸ همراه بود. به گونه‌ای که بازار امروز با کاهش تقاضا، به رغم افزایش نرخ جهانی طلا، با افت قیمت‌ها و کمتر شدن حباب سکه مواجه شده است.
به گزارش مشتلق؛ در معاملات امروز (شنبه اول تیرماه ۹۸) بازار طلا و سکه تهران، شاهد ریزش قیمت نسبت به پایان هفته گذشته بودیم.
این در حالی است که نرخ جهانی هر اونس طلا به سه دلیل کاهش ارزش دلار، افت شاخص سهام در آمریکا و همچنین تحولات خاورمیانه، با افزایش کم سابقه روبرو شده است. به نظر می‌رسد در شرایط کنونی قیمت‌های طلا در حال افزایش هستند و این روند ادامه خواهد داشت.

بر اساس گزارش تابناک، برای اطلاع از آخرین نرخ‌های بازار امروز طلا و سکه تهران، گفتگویی تلفنی با محمد کشتی آرای عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران داشتیم.

کشتی آرای با تاکید بر اینکه پنجشنبه گذشته، شاهد جهش قیمت‌ها در بازار سکه بودیم، افزود: امروز بازار با کاهش قیمت‌ها همراه شد و در کنار افت تقاضا برای خرید، شاهد کاهش حباب سکه نیز بودیم.

به گفته کشتی آرای، در حال حاضر، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به پنج شنبه گذشته، به رقم ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسیده است.

هر قطعه سکه تمام طرح قدیم نیز با کاهش قیمت به رقم ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان رسیده است. هر نیم سکه بهار آزادی نیز امروز به رقم ۲ میلیون و ۴۴۰ هزار تومان و هر ربع سکه بهار آزادی به رقم یک میلیون و ۶۳۵ هزار تومان رسیده است.

به گفته کشتی آرای، هر سکه یک گرمی، یک میلیون و ۱۵ هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان ارزشگذاری شد. این در حالی است که روز پنج شنبه، بهای هر گرم طلای ۱۸ عیار، ۴۶۰ هزار تومان بود.

همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار آب شده که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان تومان قیمت گذاری شده است. به گفته کشتی آرای، حباب سکه امروز با کاهش کم سابقه در شش ماه اخیر، به رقم ۳۸۰ هزار تومان رسید، این در حالی است که روز پنج شنبه، حباب بالاتر از ۵۰۰ هزار تومان بود.

کشتی آرای معتقد است که بازار به رغم افزایش نرخ جهانی طلا با کاهش همراه بوده است و دلیل آن، کاهش نرخ ارز نسبت به روز پنج شنبه می‌باشد. نرخ جهانی نسبت به روز پایان هفته قبل، به طور متوسط ۵۸ دلار افزایش داشته و به رقم ۱۴۰۰ دلار رسیده است.

به گفته رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر، در شرایط کنونی، بانک مرکزی به خوبی عرضه و تقاضا در بازار ارز را مدیریت می‌کند و همچنین سکه‌های پیش فروش شده نزد مردم، این روز‌ها برای عرضه به بازار سکه تزریق می‌شود.

آنچه مسلم است، با کاهش تقاضا برای خرید و همچنین تزریق سکه‌های پیش فروش شده به بازار، شاهد کاهش حباب سکه هستیم و پیش تعدیل نرخ ها، در روز‌های آتی، دور از ذهن نیست.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید