پایان تعلیق جودو ایران

0
20

رئیس فدراسیون جودو گفت: تعلیق جودوی ایران بدون هیچ شرط و شروطی به پایان رسیده و از امروز در میادین رسمی حضور خواهیم داشت.

به گزارش مشتلق، دوشنبه ۲۷ شهریور ماه سال ۱۴۰۲ جودوی ایران پس از چهار سال تعلیق دوباره به صورت رسمی به میادین بین‌المللی بازگشت. پایان تعلیق جودوی ایران باعث شد تا تیم ملی جودو مردان و  ایران با ترکیب چهار ملی‌پوش جهت حضور در بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲ راهی چین شدند.

آرش میراسماعیلی رئیس فدراسیون جودو در گفتگو با فارس، در پاسخ به این سؤال که آیا تعلیق جودوی ایران به صورت رسمی به پایان رسید یا خیر، گفت: ما چهار سال سخت را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ پشت سر گذاشته‌ایم و خوشبختانه دیروز دوشنبه ۲۷ شهریور ماه تعلیق جودوی ایران به پایان رسید. واقعا در طول این مدت ما پای ارزش‌ها و آرمان‌های نظام انقلاب اسلامی ماندیم. شاید شرایط سختی داشتیم و نوجوانان و جوانان ما در مسابقات بین‌المللی نتوانستند شرکت کنند و از فعالیت‌های بین‌المللی محروم بودند، اما با افتخار سرمان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ بالا گرفتیم و در این چهار ساله خانواده جودو اتحاد خود را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ حفظ کردند و در نهایت کارهای بزرگی انجام دادیم.

رئیس فدراسیون جودو در پاسخ به این سؤال که آیا تعلیق جودوی ایران بدون پیش شرط به پایان رسیده است، گفت: بله، دو شب پیش تعلیق جودوی ایران بدون هیچ شرط و شروطی به پایان رسید. به عنوان رئیس فدراسیون این موضوع را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ اعلام می‌کنم که تعلیق جودوی ایران به پایان رسیده، هیچ پیش شرطی هم وجود ندارد و تمام مسائل اداری ما در حال انجام شدن است. ما حتی مراحل ثبت نام ملی‌پوشان را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ انجام داده‌ایم چون یک روز فرصت باقی مانده بود. خوشبختانه فدراسیون جهانی هم با ما همکاری‌های لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشته و کارت‌های بچه‌های ما جهت حضور در مسابقات صادر شده است.

وی در ادامه افزود: ما در این مدت به زیرساخت‌های جودو توجه کردیم. واقعا تلاش کردیم و توانستیم مسابقات داخلی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ با پاداش نقدی برگزار کنیم. اردوهای تیم ملی تشکیل شد و در طول محرومیتی که داشتیم با تفاهم‌نامه‌هایی که با برخی از کشورها به امضا رسانده بودیم، موفق شدیم در مسابقات بین‌المللی حضور داشته باشیم. در سال ۱۴۰۲ ما ۵ سفر خارجی در رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان داشتیم.

میراسماعیلی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به حضور تیم ملی جودوی ایران در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی قونیه، گفت: خوشبختانه ما سال گذشته موفق شدیم در بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی که به میزبانی ترکیه برگزار شد، حضور پیدا کنیم و اتفاقا مدال برنز مسابقات تیمی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در این رقابت‌ها به دست آوردیم. روز گذشته هم پس از پایان تعلیق ابوالفضل محمودی، مهدی فتحی‌پور و قاسم باغچقی در بخش مردان و مریم بربط در بخش بانوان با هدایت حسین قمی و تکتم بیدل راهی بازی‌های آسیایی هانگژو شدند و از دوم مهرماه به روی تاتامی خواهند رفت.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید