کیفیت آب تهران پایین نیامده است

0
133

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران گفت: در دوران شیوع کرونا با وجود حجم بالای مصرف آب، هیچگاه کیفیت آب پایین نیامده است.

به گزارش مشتلق، محمدرضا بختیاری با اشاره به مصرف بالای آب در پایتخت گفت: همه ساله مصرف آب در زمستان به حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار مترمکعب می‌رسید، اما امسال در هیچ روزی مصرف آب این شهر کمتر از سه میلیون مترمکعب نشده و در تابستان حتی از سه میلیون و ۹۰۰ هزار مترمکعب هم فراتر رفت.

بختیاری افزود: متوسط مصرف روزانه آب شرب امسال بین ۲۵۰۰ تا ۳۰۰ هزار مترمکعب نسبت به پارسال بیشتر شده و این افزایش مصرف در برخی از روز‌ها حتی بیشتر هم بوده است، به طوری که اضافه مصرف تهرانی‌ها در ۲۰ روز تابستان معادل کل آب شرب مصرفی در شهر اصفهان بود.

وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت‌گرفته سال آینده جیره‌بندی آب نخواهیم داشت، تصفیه‌خانه ششم و هفتم وارد مدار شده است و این دو تصفیه‌خانه کمک می‌کند که مشکلی در تأمین آب شرب مردم نداشته باشیم.

مهر نوشت: مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران با اشاره به مصرف بالای تهرانی‌ها در روز‌های نخست شیوع بیماری کرونا افزود: در ابتدای همه‌گیری بیماری که نگرانی‌ها به نوعی بیشتر بود، میزان مصرف حتی تا ۲۵ درصد افزایش یافت، اما بعد از مدتی این وضعیت متعادل شد؛ به طوری که هم اکنون میزان مصرف در مقایسه با پارسال بین ۱۰ تا ۱۲ درصد بیشتر است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید