تعطیلی مدارس یکی از موثرترین راه‌های مبارزه با کرونا

0
464

نتایج تحقیقات در سوییس نشان می دهد در مبارزه علیه همه گیری کرونا؛ تعطیلی مدارس بعنوان یکی از موثرترین اقدامات در این کشور بوده است.

به گزارش مشتلق، نتایج تحقیقات در سوییس نشان می‌دهد در مبارزه علیه همه‌گیری کرونا؛ تعطیلی مدارس به‌عنوان یکی از موثرترین اقدامات در این کشور بوده است.

دانشگاه زوریخ سوئیس ETH در تحقیقاتی که روز گذشته منتشر کرد نوشت: در ماه مارس ۲۰۲۰ میلادی که مدارس سوئیس تعطیل شده بود رفت و آمد‌های مردم بیش از ۲۱ درصد کاهش یافت.

اشتفان فایرریگل از محققان این تحقیقات دانشگاه زوریخ گفت تجزیه و تحلیل ما نشان می‌دهد تعطیلی مدارس؛ رفت و آمد‌ها را کاهش داده و سرعت گسترش ویروس را هم کمتر کرده است.

مدارس سوئیس در فصل بهار سال گذشته به علت همه گیری کرونا به‌مدت دو ماه تعطیل بود.

خبرگزاری صداوسیما وین گزارش داد، براساس این تحقیقات، پس از تعطیلی مدارس فاکتور‌های مهم و موثر دیگری مانند ممنوعیت دیدار‌های بیش از پنج نفر؛ تعطیلی رستوران‌ها؛ قهوه‌خانه‌ها و فروشگاه‌ها هم موجب کاهش رفت و آمد‌ها و در نتیجه کاهش آمار مبتلایان به کرونا هستند.

بسته شدن مدارس به‌عنوان محدود ساختن همه گیری کرونا در سراسر جهان محل مناقشه است. هرچند ابتلای کودکان به ویروس کرونا در مقایسه با دیگر سنین بسیار اندک بوده است، اما هنوز مشخص نیست تا چه اندازه کودکان می‌توانند ویروس کرونا را به دیگران منتقل می‌کنند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید