۲۱۳ روز دریانوردی باشکوه ایرانی

0
93

آئین استقبال رسمی از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا با حضور سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و سرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش انجام شد.

به گزارش مشتلق، آئین استقبال رسمی از ناوگره ۸۶ نیروی دریایی ارتش ملقب به ناوگروه ۳۶۰ متشکل از ناوشکن تمام ایرانی دنا و ناوبندر مکران اعزامی به دور دنیا، انجام شد.

ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با استقبال امیر دریادار شهرام ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش و خانواده‌های دریانوردان در منطقه یکم دریایی نداجا در بندر عباس پهلو گرفت.

۳۵۰ دریانورد ایرانی در قالب ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران توانستند با دریانوردی طولانی، رکورد تاریخی عبور از اقیانوس آرام را شکسته و بیش از ۶۵ هزار کیلومتر دریانوردی کنند که در تاریخ دریانوردی کشورمان بی نظیر بود.

ارکستر سمفونیک صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران در آیین استقبال رسمی از ناوگروه ۸۶ نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، قطعه زیبا و حماسی در عظمت دریانوردی دلاور مردان ایرانی در ۶۵ هزار کیلومتر دریانوردی به دور دنیا را به اجرا درآورد.

امیر دریادار ایرانی فرمانده نیروی دریایی ارتش  در مراسم استقبال رسمی از ناوگروه ۸۶ در منطقه یکم امامت نداجا با قدردانی از پیام رهبر  انقلاب اسلامی به دریادلان حاضر در ناوگروه ۸۶، عنوان کرد: فرزندانی از ۲۹ استان کشور در این مأموریت مهم و راهبردی حضور داشتند و این نشانه تعلق این حرکت عظیم به همه ملت ایران است.

وی با بیان این که این افتخار به نام ملت ایران و به نام همه مردم بزرگ ایران است، افزود: خانواده های این رزمندگان دلاور در تحقق این مأموریت نقش بزرگی داشتند. نیروی دریایی راهبردی ارتش با حضور در آبهای آزاد دنیا و دریانوردی بلند مدت، عمق راهبردی و آینده نگری در قدرت دریایی توأم با حوزه نفوذ و هویت منطقه ای خود را گسترش داده است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش عنوان داشت: از این مأموریت بزرگ و با ارزش، دستاوردهای فراوانی نیز بدست آمده است و تجربه ای برای مأموریت های بزرگ آینده است. امروز فرزندان ملت ایران در نیروی دریایی با اذن ولی زمان و فرمانده کل قوا برای اولین بار در تاریخ ایران با بکارگیری دانش های نوین ضمن تأمین امنیت دریایی، با انجام ۲۱۳ روز دریانوردی عملیاتی و سبز با دنا و مکران توانست در پهنه های اقیانوس حضور یابد تا ثابت کنند، ایران و ایرانی انزوا گریز و تحریم ناپذیر است.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید