حسن یزدانی و زهره کودایی در بین چهره‌های سال ۲۰۲۱ ایران

0
80

۱۰ رویداد مهم ورزش ایران در سال ۲۰۲۱ معرفی شده است که نام حسن یزدانی و همچنین دروازه‌بان تیم ملی فوتبال بانوان ایران در آن دیده می‌شود.

به گزارش مشتلق به نقل از EFE، حسن یزدانی در کنار زهره کودایی تنها نماینده ورزش ایران در جمع قهرمان‌های کشور در عرصه‌های مختلف در سال گذشته میلادی شده‌اند. خبرگزاری افه اسپانیا به معرفی مهمترین اتفاق های ایران در سال جاری میلادی پرداخته که از جمله انتخاب ابراهیم رئیسی به عنوان رئیس جمهور، علی باقری کنی به عنوان رئیس تیم مذاکره کننده ارشد هسته ای از این بین بودند.

 طلای جهانی حسن یزدانی برابر دیوید تیلور آمریکایی نیز به عنوان یکی از این اتفاق ها مدنظر بوده است.

حسن یزدانی پس از پیروزی بر دیوید تیلور آمریکایی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان ۲۰۲۱ که در ماه اکتبر در اسلو برگزار شد، به چهره محبوبی تبدیل گشت و پوستر او در خیابان های اصلی تهران دیده شد.

پس از سه شکست متوالی یزدانی از تیلور، این ایرانی در وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد، توانست در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان در اسلو رقیب آمریکایی را شکست داد و باعث خوشحالی کشورش شد.

موضوع زهره کودایی دروازه بان تیم زنان ایران 

اردن در اقدامی غیراخلاقی خواستار تعیین جنسیت دروازه بان تیم زنان ایران شد. پوسترهای حمایتی زیادی از او در ایران زده شد و بسیاری در ایران به حمایت از این دروازه‌بان زن پرداختند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید