کاهش ۴۰ درصدی بستری بیماران کرونا در تهران

0
32

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای شهر تهران با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی تعداد بستری شدگان در شهر تهران گفت: شهر تهران در حالت شکننده قرار دارد وهنوز نمی توان به صورت قطعی گفت از حالت حاد خارج شده ایم.

به گزارش مشتلق، نادر توکلی در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران با اشاره به کاهش ۴۰ درصدی آمار بستری بیماران کرونایی در شهر تهران گفت: کاهش آمار بستری ها باعث تنفس دوباره بیمارستان‌ها شده ولی باید گفت شهر تهران در حالت شکننده قرار دارد و هنوز نمی توان به صورت قطعی گفت از حالت حاد خارج شده ایم.

وی با تاکید بر بحرانی بودن شرایط افزود: در همه بیمارستان‌های تهران تخت خالی موجود است و ما پذیرای تمامی بیماران هستیم. هموطنان توجه کنند این بیماری در ۵ روز دوم امکان تشدید دارد بنابراین معاینه پزشکی بیماران لازم است.

 معاون درمان ستاد مقابله با کرونای شهر تهران با اشاره به اینکه از بیماران کرونایی در بیمارستان های دولتی فقط فرانشیز بیمه پایه اخذ می‌شود گفت: فقط فرانشیز ۸ تا ۱۰ درصدی از بیماران دریافت می‌شود و بقیه خدمات را بیمه تقبل کرده است ضمن این‌که برای هموطنانی که مشکل مالی دارند حتی مبلغ فرانشیز هم دریافت نمی‌شود و مشکلات این افراد توسط مددکاری حل می‌گردد.

وی تاکید کرد: داروهای هیدروکسی کلروکین سولفات و کلروکین فسفات در بخش سرپایی و اینترفرون بتا در بخش بستری تحت پوشش بیمه قرار گرفته است.

توکلی با تاکید بر افزایش رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم، افزایش کیت‌های تست کرونا و اجرای طرح شهید سلیمانی گفت: تمامی عوامل دست به دست هم داده‌اند تا به مرحله کاهش تعداد بستری‌ها رسیده‌ایم. ضمن اینکه محدودیت‌های کرونایی به یک‌باره کنترل نمی‌شود بلکه به صورت مرحله ای اتفاق می افتد.

معاون درمان ستاد مقابله با کرونای شهر تهران در انتهای این گفت‌وگو خاطرنشان کرد: اگر پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت نشود شاهد ایجاد موج جدیدی از کرونا در زمستان سال جاری خواهیم بود.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید