کسب اولین سهمیه تکواندو ایران در المپیک توکیو

0
34
نماینده وزن ۵۸- کیلوگرم ایران با راهیابی به دیدار نیمه نهایی رقابت‌های گرندپری مسکو ضمن قطعی کردن مدال برنز خود، موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو شد.

به گزارش مشتلق، در ادامه رقابت‌های تکواندوی مرحله نهایی گرندپری ۲۰۱۹ در مسکو به عنوان ایستگاه پایانی کسب سهمیه المپیک از طریق رنکینگ، آرمین هادی پور نماینده شایسته وزن ۵۸- کیلوگرم ایران و دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان در یک چهارم نهایی به مصاف روی براگانکا دارنده مدال طلای اروپا۲۰۱۶ و برنز جهان ۲۰۱۹ از پرتغال رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۴ بر ۲ پیروز شد و ضمن رسیدن به نیمه نهایی، مدال برنز خود را قطعی کرد و سهمیه المپیک‌گرفت.

آرمین هادی پور دارنده مدال‌های نقره و برنز جهان و طلای آسیا که در حال حاضر در رده چهارم رنکینگ قرار دارد در دور نخست مقابل مصطفی کاما دارنده مدال نقره آفریقا از سنگال با نتیجه قاطع ۱۸ بر ۴ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.
این رقابت‌ها در ۴ وزن المپیکی مردان و زنان برگزار می‌شود و تاکنون میرهاشم حسینی در ۶۸- و سجاد مردانی در ۸۰+ کیلوگرم در دور نخست به برتری رسیدند و راهی یک‌چهارم نهایی شدند، اما سروش احمدی در ۶۸- کیلوگرم حذف شد. حسینی و مردانی برای کسب سهمیه المپیک باید راهی فینال شوند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید