سکه امروز طمع نکرد

0
65

برخلاف روز گذشته که قیمت سکه و طلا به صورت ساعتی افزایش می یافت، امروز ترمز سکه کشیده شد و به کانال چهارمیلیون تومان بازگشت.

به گزارش مشتلق، رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر گفت: امروز اونس جهانی و همچنین نرخ ارز، تغییر چندانی نداشته و این موضوع سبب شده تا قیمت سکه به ۴میلیون و ۹۷۵هزار تومان بازگردد. 

محمد کشتی آرای افزود: در ۲روز گذشته بازار سکه و طلا تحت تاثیر نوسانات نرخ ارز و همچنین قیمت جهانی طلا قرار داشت و هیجان قیمتی سبب شد تا سکه مرز ۵میلیون تومان را رد کند.

وی تصریح کرد: ازبعد از ظهر روز گذشته قیمت ها از تب و تاب افتاد و روند کاهش در پیش گرفت.

وی ادامه داد: اکنون در بازار هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۴میلیون و ۹۷۵هزار تومان، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۴میلیون و ۷۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۲میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه های گرمی ۹۶۵هزار تومان معامله می شود. 

خبرآنلاین نوشت، کشتی آرای بیان کرد: با توجه به کاهش تقاضا، حباب سکه نسبت به روز گذشته تقریبا ثابت بوده و اکون ۵۸۰هزار تومان است.

این فعال بازار طلا و جواهر توضیح داد:‌ هنگامی که در بازار تقاضای بیش از عرضه به وجود می آید، حباب سکه افزایش می یابد و باید گفت در اثر تغییرات جزیی و روند کاهشی تقاضا حباب سکه نیز افزایش نیافته است. 

وی گفت: هر مثقال طلای ۱۷عیار به عنوان مبنای معاملات امروز به نرخ یک میلیون و ۹۳۶هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۴۷هزار تومان داد و ستد می شود. 

وی درباره علت روند افزایشی قیمت سکه تا ۵میلیون و ۵۰هزار تومان در عصر روز گذشته توضیح داد: زمانی که قیمت سکه و طلا در بازار صعودی می شود، هیجان کاذب به وجود می اید و این روند سبب افزایش نرخ و عدم ثبات قیمت ها می شود بنابراین دیروز نیز همین مساله اتفاق افتاد و سبب شد تا قیمت ها روند صعودی به خود بگیرند البته خوشبختانه در ساعات آخر قیمت ها روند نزولی یافت و به زیر ۵میلیون تومان بازگشت. 

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید